Skoki spadochronowe dla amatorów

Skoki spadochronowe

fot. sxc.hu

Skoki spadochronowe nie są rozrywką dostępną tylko dla nielicznych. Obecnie każdy może spróbować swoich sił, a raczej wytrzymałości swoich nerwów. Skoki spadochronowe mogą już wykonywać nawet dzieci oraz osoby starsze. O ich bezpieczeństwo dbają bowiem doświadczeni i doskonale wyszkoleni instruktorzy. Wystarczy się odważyć i wsiąść na pokład samolotu. Później nie ma już odwrotu.

Amatorzy skoków spadochronowych mogą wykonywać skoki ze standardowej wysokości, czyli 4 tysięcy metrów. Nie mogą jednak skakać samodzielnie. Wszystkie skoki amatorów wykonywane są pod nadzorem doświadczonych instruktorów, którzy dbają o ich bezpieczeństwo. Są to tzw. skoki tandemowe.

Aby móc samodzielnie skakać ze spadochronem, niezbędne są specjalne uprawnienia. Aby je otrzymać należy ukończyć serię szkoleń, na przykład szkolenia AFF, które przygotowują początkujących skoczków w zakresie teoretycznym oraz praktycznym. Jeżeli zależy nam tylko na pojedynczym skoku i związanych z nim wrażeniach, wystarczy nam skok tandemowy.

Skacząc w tandemie jesteśmy podpięci specjalną uprzężą do doświadczonego instruktora. Dzięki temu mamy pewność, że nic nam się nie stanie w powietrzu. Instruktor dba o to, aby nasze swobodne spadanie odbywało się prawidłowo i aby nie stało się nic nieplanowanego. Instruktor kontroluje także wysokość i dba o to, aby czasza spadochronu została otwarta w odpowiednim momencie.

Skoki tandemowe dostarczają wiele wrażeń, a obecność instruktora „na plecach” nie powinna nikomu przeszkadzać. Emocje są tak duże, że nawet nie dostrzeżemy tego, że ktoś nad nami czuwa. Kwestie bezpieczeństwa są jednak dzięki temu zapewnione na naprawdę najwyższym poziomie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s